x KTBS

Aktualności

2016-01-05

LOKAL USŁUGOWY DO WYNAJĘCIA

Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego dysponuje wolnym lokalem usługowym do wynajęcia przy ul. Anny Jagiellonki 19c w Zielonej Górze.

Łączna powierzchnia lokalu to 34,6 m kw., natomiast powierzchnia pomieszczenia usługowego to 26,7 m kw. Lokal posiada węzeł sanitarny oraz osobne wejście.

Informacja telefoniczna od 7.oo do 15.oo:  68/322 18 93.


2015-12-02

ZŁÓŻ WNIOSEK...

Szanowni Państwo,

przyjmujemy jeszcze wnioski na mieszkania 2-pokojowe, w budynku mieszkalnym przy osiedlu Śląskim w Zielonej Górze.

Termin zasiedlenia budynku to II kwartał 2016 roku.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 68/322 19 25 oraz w siedzibie naszej Spółki w pokoju 431.

2015-12-02

Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego spółka o.o. otrzymała kolejne wyróżnienie w konkursie urbanistycznym "ZIELONA GÓRA BEZ BARIER 2015".

W kategorii obiekt użyteczności publicznej, z rąk organizatorów tj. Prezydenta Miasta oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji w Zielonej Górze, Prezes Spółki - Janusz Jankowski przyjął na uroczystej gali gratulacje i wyrazy uznania dla działań podejmowanych na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością (dyplom).

2015-10-26

8 października 2015 roku odbyły się w Warszawie z udziałem przedstawicieli Prezydenta, Sejmu i Senatu, władz państwowych, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz władz samorządowych uroczyste obchody dwudziestolecia towarzystw budownictwa społecznego.

W ciągu tych 20 lat TBS-y stały się trwałym i znaczącym narzędziem polityki mieszkaniowej, w całym kraju powstało blisko 100 tysięcy mieszkań czynszowych.

Podczas uroczystości Prezes Zarządu Komunalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego - Janusz Jankowski odebrał honorową odznakę "Za zasługi dla budownictwa", która jest potwierdzeniem pomyślnej i znaczącej współpracy władz Miasta Zielona Góra oraz całego zespołu KTBS.

2015-04-09

                                          WOLNE POMIESZCZENIA BIUROWE

                        w siedzibie Komunalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego 

                                przy UL. BOH. WESTERPLATTE 11 W ZIELONEJ GÓRZE


Do wynajęcia jest 35 pomieszczeń na VII piętrze o łącznej powierzchni 565,30 m kw. Szczegóły pod numerem telefonu 695 726 922.

2015-04-02

Nowy budnek z windą!


Szanowni Państwo,

informujemy, że rozpoczęła się inwestycja polegająca na budowie budynku mieszkalnego przy Osiedlu Śląskim w Zielonej Górze.
W budynku przewidzianych jest łącznie 70 lokali mieszkalnych, do 35 z nich najemców kierować będzie Urząd Miasta Zielona Góra. Do pozostałych 35-ciu lokali mieszkalnych przydzielać będzie Komisja kwalifikowania wniosków o przyznanie mieszkań z zasobów Komunalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółki z o.o. w Zielonej Górze.

Mamy także przyjemność poinformować Państwa, iż budynek ten będzie pierwszym w naszych zasobach,  w którym zostaną zainstalowane windy.                

Posiedzenie Komisji kwalifikowania wniosków rozpocznie się w dniu 8 kwietnia br.
Lista osób, którym zostaną przyznane lokale mieszkalne, zostanie umieszczona na tablicy ogłoszeń w siedzibie Spółki. Każda osoba, której mieszkanie zostanie przyznane otrzyma również oficjalną informację przesłaną na adres podany we wniosku o najem mieszkania.


2014-12-29

Kolejny budynek przy ul. A. Jagiellonki 19...DEF

Informujemy, iż 23 grudnia 2014 roku nastąpiło uroczyste przekazanie nowym mieszkańcom naszych zasobów 36 lokali mieszkalnych, które powstały w budynku wielorodzinnym przy ul. A. Jagiellonki  w Zielonej Górze.


2014-09-30

"Solidny Partner w Biznesie" to kolejne wyróżnienie dla naszej Spółki. Lubuska Izba Budownictwa nadała Komunalnemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego certyfikat za solidność i wyróżniającą się jakość usług, który otrzymaliśmy 26 września podczas tegorocznej Gali Budownictwa w Zielonogórskiej Palmiarni. 


2014-09-22

12 września 2014 roku w Zielonogórskiej Palmiarni podczas Balu Winobraniowego miało miejsce coroczne uroczyste wręczenie Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Zielona Góra 2013. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach najlepszym firmom, których działalność znacząco wpłynęła na rozwój gospodarczy Zielonej Góry.

Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego spółka z o.o. otrzymała wyróżnienie w kategorii "Przedsiębiorstwo budowlane 2013" za wybitny wkład gospodarczy w rozwój i promocję naszego miasta.

2014-11-18

Pomieszczenia biurowe do wynajęcia ...

Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. w Zielonej Górze przy ul. Bohaterów Westerplatte 11 posiada do wynajęcia następujące pomieszczenia biurowe:

II piętro:

28,90 m kw. - pokój nr 200 i 200a

13,oo m kw. - pokój nr 201

14,1o m kw. - pokój nr 202

15,50 m kw. - pokój 203


INFORMACJE na temat warunków wynajęcia można uzyskać w siedzibie spółki, w pokoju 411 lub pod numerem telefonu 68/322 19 50.

2012-09-27

Kolejne wyróżnienia dla KTBS


Szanowni Państwo,

na tegorocznej Gali Budownictwa, która odbyła się 21 września w Zielonogórskiej Palmiarni z udziałem władz centralnych, wojewódzkich i samorządowych, Spółka nasza otrzymała dwa wyróżnienia w konkursie na najlepszy obiekt budowlany województwa lubuskiego "Lubuski Mister Budowy". Konkurs ten stał się prestiżowym przeglądem osiągnięć lokalnego budownictwa. W szranki stanęli najlepsi na Ziemi Lubuskiej  wykonawcy, projektanci i inwestorzy. Oceniano nie tylko architekturę i zagospodarowanie terenu, ale również funkcjonalność, konstrukcję i poziom wykończenia obiektów. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Wojewoda Lubuski oraz Marszałek Województwa Lubuskiego.

Wyróżnienie otrzymał budynek wielorodzinny przy ul. Elektronowej 6 - w kategorii budownictwo mieszkaniowe oraz dawny Domek Winiarski przy ul. Krasickiego 25 - w kategorii zabytkowe obiekty budowlane.

Ponadto decyzją Zarządu Lubuskiej Izby Budownictwa, Spółka KTBS otrzymała certyfikat "Solidny Partner w Biznesie", a z okazji Jubileuszu 15-lecia naszej działalności przyjęliśmy podziękowania oraz stosowny puchar.

 

 

 

 

2012-05-31

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta dla KTBS

25 maja 2012 roku, podczas corocznego spotkania władz miasta Zielona Góra z przedsiębiorcami i przedstawicielami sfery biznesu, Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego otrzymało Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Zielona Góra w kategorii "Przedsiębiorstwo budowlane 2011".

Spółka została wyróżniona za wybitny wkład gospodarczy w rozwój i promocję Miasta Zielona Góra. Wśród nagrodzonych znalazły się znane zielonogórskie firmy tj. LUG, Aldemed, Stelmet.

Statuetka


2012-05-09

Nowe siłownie zewnętrzne


   Dwa największe osiedla KTBS wzbogaciły się o siłownie zewnętrzne, dzięki którym każdy ma możliwość prowadzenia aktywnego trybu życia. Siłownie „pod chmurką” dają naszym mieszkańcom możliwość ruchu i – poprzez dostęp do atrakcyjnych sposobów dbania o kondycję fizyczną - ograniczenia niebezpieczeństwa występowania wielu chorób, które trapią wysoko rozwinięte społeczeństwa. Siłownie na świeżym powietrzu to ścieżka zdrowia również dla seniorów po 50-tce.

   Outdoor fitness przy ul. Elektronowej 6 i ul. Ruczajowej 12 w Zielonej Górze wyposażono w identyczne zestawy ośmiu urządzeń do prowadzenia ćwiczeń fizycznych.
1. Wyciskanie siedząc: Wzmacnia mięśnie kończyn górnych, ramion i mięśnie czworogłowe ud oraz zwiększa giętkość i sprawność stawów ramion i kolan. Wskazane dla osób z bolącymi i opuchniętymi stawami.
2. Wioślarz: Wzmacnia i buduje mięśnie górne i dolne kończyn, klatki piersiowej i brzucha.
3. Piechur-biegacz: Wzmacnia mięśnie serca, górnych oraz dolnych kończyn. Rozciąga ścięgna i mięśnie nóg, poprawia ruchomość stawów biodrowych. Usprawnia koordynację ruchów.
4. Podciąg nóg: Buduje i wzmacnia mięśni brzucha, mięśni kończyn górnych. Umożliwia rozgrzewkę i rozciąganie.
5. Ławka skośna: Zwiększa siłę i elastyczność mięśni brzucha, pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej. Niezastąpiona przy kształtowaniu dobrej budowy ciała.
6. Twister - trenażer do talii: Wzmacnia mięśnie pleców i brzucha. Zwiększa ruchomość stawów biodrowych i kolanowych. Wspomaga pracę obręczy barkowych.
7. Drabinka: Budowa mięśni brzucha, budowa i wzmacnianie mięśni kończyn górnych. Umożliwia rozgrzewkę i rozciąganie.
8. Wahadło: Wzmocnia muskulaturę pasa biodrowego, kończyn dolnych i górnych. Korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy, oddechowy i trawienny. Poprawia krążenie.

   Wystarczy zatem wyjść z domu na spacer i przy okazji skorzystać z nowych urządzeń outdoor fitness.


2011-12-10

Wyróżnienie w konkursie urbanistycznym

W dniu 3 grudnia 2011 roku Spółka KTBS została wyróżniona w konkursie urbanistycznym "ZIELONA GÓRA BEZ BARIER 2011". Jego współorganizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, natomiast patronat honorowy nad konkursem objął Janusz Kubicki - Prezydent Miasta Zielona Góra.

Celem konkursu było wyłonienie najlepiej dostosowanych obiektów i obszarów infrastruktury, w szczególności dla osób niepełnosprawnych.

Dyplom


2011-11-09

UWAGA: opodatkowane, zwaloryzowane partycypacje


Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 29a ust. 3 ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego (tekst jedn. Dz.U. z 2000 r., nr 98, poz. 1070) po zakończeniu najmu i opróżnieniu lokalu kwota partycypacji  jest zwracana najemcy. Zwrot odpowiada aktualnej wartości odtworzeniowej lokalu, ale jeżeli najemca otrzyma wyższą kwotę od wpłaconej, musi zapłacić podatek od nadwyżki.

Z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu wynika, że przychody ze zwrotu partycypacji, jako niemieszczące się w żadnej z wymienionych przez ustawę o PIT kategorii, należy zakwalifikować do tzw. innych źródeł.

W załączeniu treść wyroku WSA z dnia 23.10.2011 roku.

2011-09-01

Osiedle Mazurskie i kolejne dwa budynki ...

   Szanowni Państwo,  29 i 30 sierpnia 2011 roku przekazaliśmy naszym nowym Najemcom 108 mieszkań, które powstały  przy ul. Suwalskiej 2 i 4 w Zielonej Górze.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011-05-31

Zapraszamy na boisko przy ul. Elektronowej


   Szanowni Państwo, 30 maja br. odbyło się oficjalne otwarcie boiska osiedlowego wraz z terenem rekreacyjno-sportowym  przy ul. Elektronowej w Zielonej Górze. Jest to nasz drugi tego typu  obiekt sportowy wybudowany z myślą nie tylko o najmłodszych.

Boisko wyposażone jest w bramki do gry w piłkę ręczną, siatkę do gry w siatkówkę oraz dwa kosze do koszykówki. Ścieżka zdrowia pozwoli mieszkańcom na utrzymanie dobrej kondycji i samopoczucia. Miłej zabawy ....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011-05-24

Powstał następny budynek przy ul. Elektronowej...


  Szanowni Państwo, w dniu wczorajszym tj. 23 maja 2011 roku odbyło się uroczyste przekazanie kolejnych 52 lokali mieszkalnych przy ul. Elektronowej 6 w Zielonej Górze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

2010-09-08

Polecenie zapłaty

 

Szanowni Państwo!

Informujemy, że od dnia 01 września 2010 istnieje możliwość regulowania należności przy pomocy „polecenia zapłaty”.


Zalety tej formy płatności:
1. Polecenie Zapłaty to wygodna, bezpieczna i szybka forma regulowania powtarzających się płatności, niezależnie od kwoty oraz ich częstotliwości.
2. Polecenie Zapłaty, to także gwarancja bezpieczeństwa i terminowości transakcji.
3. Korzystający z tej formy rozliczeń nie muszą dokonywać przelewu środków za otrzymane towary i usługi w banku lub na poczcie, ponieważ od momentu aktywowania Polecenia Zapłaty transakcję inicjuje wierzyciel dokładnie w dniu płatności, a rachunki regulowane są przez ich bank. W konsekwencji nie istnieje ryzyko opóźnień i naliczenia odsetek karnych.
4. Warto podkreślić, że przy takim rozwiązaniu pieniądze "pracują" na koncie znacznie dłużej!
5. Polecenie Zapłaty realizowane jest w sposób całkowicie bezpieczny, drogą elektroniczną (system wymiany danych ELIXIR).
6. Korzystający z Polecenia Zapłaty zachowują dostęp do informacji na temat wydatków ponoszonych z tytułu wszystkich realizowanych w ten sposób opłat. Oprócz wyciągu z rachunku bankowego, otrzymują wysyłane przez wierzyciela rachunki/faktury za kupione produkty i usługi.


Aby uruchomić tą formę płatności należy wypełnić druk zamieszczony w załączniku i przynieść go do naszej firmy – załącznik PDF

Z Polecenia Zapłaty korzystają dziś miliony obywateli UE.

2010-06-22

Otwarcie boiska


   Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym tj. 22 czerwca br. nastąpiło oficjalne otwarcie boiska- placu rekreacyjnego przy ul. Ruczajowej.

    Budowa tego obiektu trwała 2 miesiące. Na  terenie  placu  umieszczono boisko o wymiarach 15,0 x 9,0 m  ze  stojakami  do  gry w koszykówkę z nawierzchnią poliuretanową, plac do gry w ping-ponga ze stołem betonowym oraz stół do gry w szachy.

    Boisko to, jest naszym pierwszym tego typu obiektem sportowo – rekreacyjnym, natomiast drugim z nawierzchnią sztuczną (poliuretanową) w Mieście.
    Mamy nadzieję, że nasza inwestycja zaspokoi potrzeby mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych.

 

 

 

 

 

 

 

 

2010-06-01

Kolejne dwa budynki oddane - ul. Elektronowa 8,10


       Szanowni Państwo, w dniach 27-28 maja br. przekazaliśmy naszym nowym Najemcom 76 lokali mieszkaniowych, zlokalizowanych w nowowybudowanych budynkach przy ul. Elektronowej 8 i 10 w Zielonej Górze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2010-01-06

Salka konferencyjna do wynajęcia


         Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze, przy ul.Bohaterów Westerplatte 11 (IV piętro) posiada do wynajęcia salkę konferencyjną o powierzchni użytkowej 26,20 m2 na 20 osób.

Salka jest wyposażona w:

- klimatyzację,

- projektor multimedialny,

- nagłośnienie.

        Szczegółowe informacje na temat warunków wynajęcia można uzyskać w siedzibie Spółki w pokoju 411 lub pod numerem tel. 68 322 19 50.

2009-07-06

Budynek przy ul. Potokowej 2


     Informujemy, że w dniu 30 czerwca br. odbyło się uroczyste przekazanie kluczy do 33 mieszkań w nowowybudowanym budynku mieszkalnym przy ul. Potokowej 2.

 

 

 


 

2009-03-19

Gospodarcza Nagroda Prezydenta Miasta 2008

W dniu 10 lutego br. w zielonogórskiej Palmiarni odbyło się noworoczne spotkanie Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego z zielonogórskimi przedsiębiorcami i przedstawicielami instytucji działających w sferze biznesu.


Prezydent Miasta w swoim wystąpieniu przedstawił szereg inwestycji, których realizacja rozpocznie się w roku 2009 i latach następnych. Przedstawionych zostało szereg ważnych przedsięwzięć oświatowo-sportowych oraz najważniejszych inwestycji drogowych zaplanowanych na bieżący rok.

W czasie spotkania Prezydent Janusz Kubicki wręczył nagrody firmom i instytucjom, które przyczyniły się do rozwoju nowych technologii, ale też są przykładem dynamicznego rozwoju oraz dobrego zarządzania. Nagrody są wyróżnieniem a także promocją najlepszych firm działających w Zielonej Górze. Otrzymały je firmy:


- LUG S.A. z prezesem Ryszardem Wtorkowskim w kategorii "Innowacja i rozwój",

- Nordis Chłodnie Polskie Sp. z o.o. z prezesem Kazimierzem Jarząbkiem w kategorii "Podnoszenie konkurencyjności miasta",

- Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego z prezesem Januszem Jankowskim w kategorii "Rozwój infrastrukturalny miasta".

 Statuetka

Dyplom

2009-03-19

KTBS Sp. z o.o. laureatem konkursu urbanistycznego

Informujemy, że w dniu 30 listopada 2008 roku Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego zostało LAUREATEM w konkursie urbanistycznym "ZIELONA GÓRA BEZ BARIER2008". Konkurs zorganizowany zostal z myślą o osobach z różnymi potrzebami w zakresie mobilności przez Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

 Dyplom

 Statuetka

Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. | ul. Bohaterów Westerplatte 11 | 65-034 Zielona Góra
Tel.: Sekretariat 68/322 19 20 | Czynsze 322 19 21 | Eksploatacja 322 19 27 lub 51 | Inwestycje 322 19 32
sekretariat@ktbs.zgora.pl | NIP 973-04-38-162 | REGON 970630773 | KRS 0000094672